Izmir By Ekotur   Türsab: 12627
İstanbul Turu (1 Gece Konaklamalı)İstanbul Turu (1 Gece Konaklamalı)İstanbul Turu (1 Gece Konaklamalı)
 EN İYİ FİYAT

İstanbul Turu (1 Gece Konaklamalı)


İstanbul, binlerce yıllık zengin tarihi ve kültürel mirasıyla dünyanın en etkileyici şehirlerinden biridir. Bu turda, İstanbul'un muhteşem tarihî yapılarını ve kültürel hazinelerini keşfetmeye hazır olun.

EYÜP SULTAN HZ. / YERALTI CAMİİ  /  AYASOFYA  /  SULTANAHMET CAMİİ  / BÜYÜKADA  /  BALATİstanbul'un tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfedin! Eyüp Sultan Hz. Türbesi'nden başlayarak Yeraltı Camii'nde gizemli bir yolculuğa çıkın. Ayasofya ve Sultanahmet Camii'nde tarihin derinliklerine dalarak Büyükada'nın huzur dolu atmosferinde soluklanın. Son olarak, renkli geçmişiyle ünlü Balat'ı keşfedin. Unutulmaz bir İstanbul deneyimi sizi bekliyor!TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün

Belirlediğimiz yer ve saatte sevgili misafirlerimizle buluşarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahında gerekli molalarımızı veriyoruz.

Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra İslam aleminin en mukaddes mekanlarından Eyüp Sultan Camii’ni, Mekke'ye gelerek İslamiyet'i ilk kabul eden ve Hz. Muhammed'in bayraktarlığını yapan Halit Bin Zeyd (Hz. Eyüp) bulunduğu Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra molamızın ardından, Haliç Sahil boyunda son zamanlarda ünlenen ÇUKUR dizisinin çekimlerinin yapıldığı Balat'a geliyoruz. Rehberimiz eşliğinde otantik Rum evleri ile kiliseleri görme şansınız olacak. Daha sonra Tarihi Yarımada gezimize başlıyoruz.
Bir sonraki durağımız mimarisi ve ihtişamı ile Ayasofya Camii olacak. Ayasofya, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetmesinden sonra camiye dönüştürüldü. Ayasofya o sıralar harap olmuş bir haldeydi. Fatih Sultan Mehmet, Ayasofya'nın temizlenmesini ve camiye dönüştürülmesini emretti. Caminin ilk minaresi Fatih Sultan Mehmet döneminde tuğla kullanılarak yapıldı.
Daha sonra Hipodrom meydanı, Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaşı, Yılanlı ve Örme Sütunları gezeceğiz.
Ayasofya gezisi sonrası Hipodrom gezimizi yapıyoruz. At ve atlı araba yarışlarının yapıldığı Hipodrom Meydanı’nda Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaşı, Yılanlı ve Örme Sütunları geziyoruz. Daha sonra Sultanahmet Meydanına da adını veren Sultanahmet Camii gezimize geçiyoruz.

Bir sonraki durağımız ise Büyüleyici Yerebatan Sarnıcı olacak. Yerebatan Sarnıcı Müzesi, görkemli İstanbul tarihinin izlerini sürebileceğimiz en önemli kültür varlıklarının başında gelmektedir. Doğu Roma İmparatoru I. Justinianus (527-565) tarafından yaptırılan bu büyük yer altı sarnıcı, suyun içinden yükselen ve sayısız gibi görülen mermer sütunlar sebebiyle halk arasında “Yerebatan Sarayı” olarak isimlendirilmiştir.

Bu kültür ve tarih dolu turumuzun ardından otelimize geçiyoruz.


 (Ekstra) Gece Turu imkanı 
Grubumuzun talebine göre İstanbul Boğazında, Ekstra Yemekli Boğaz Turuna katılım.

2.
Gün

Sabah otelimizde yapacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından 1843-1855 yılları arasında Sultan I.Abdülmecid’in “Kötülük ve çirkinlikler burada yasaktır, burada sadece güzel olan şeyler bulunsun.” diyerek İstanbul Boğazı’nın en güzel yerine Marmara`nın eşsiz güzellikteki adalarından Büyükada`ya gitmek üzere Bostancı iskelesine doğru yola çıkıyoruz. Bostancı İskelesi`nden ada vapuruna binerek yarım saatlik bir sefer ile Büyükada İskelesi`ne ulaşıyoruz. Büyükada`da alacağımız serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz Büyükada sokaklarını dolaşıp tadını çıkartabilirler Rehberimizin vereceği buluşma saatinde yeniden iskelede buluşarak dönüş vapuruna biniyoruz ve Bostancı iskelesinde bizleri bekleyen otobüsümüze yerleşerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda uygun tesislerde vereceğimiz molalarımızın sonrasında İzmir` e ulaşıyoruz. Bir dahaki  BY EKOTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


EK BİLGİLER

REZERVASYON DETAYLARI

Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Turlasana sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır. 


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#BY10
LOKASYON:
İstanbul
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
Olası iptal ve iade de 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu'na bağlı Paket Tur Yönetmeliğine bağlı olarak hazırlanmış olan Paket Tur Sözleşmesi'nde geçerli olan ilgili maddeler esas alınacaktır. Seyahat Acentalarının 1618 sayılı kanun ile kurulduğunu, bir yasası olduğunu ve Paket Tur Yönetmeliği Kanuna göre hizmet verdiğini hatırlatmak isteriz. Paket Tur Yönetmeliği Kanunu gereği kısaca iptal şartları aşağıdaki gibidir;

1- Uçaklı Turlar da veya Promosyon olarak afiş edilen turlar da iptal iade hakkı yoktur.

2- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 3 gün (72 Saat) kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 3 günden az kalması durumunda iptal etme hakkı bulunmamaktadır. Kapora iadesi veya tur ücreti iadesi yapılmaz.
3- Katılımcının, kendisinin veya 1. derece yakınının sağlık sorunu ile ilgili iptal talebinde tur ücret iadesini SİGORTA ŞİRKETİ yapmaktadır. Sigorta şirketine, katılımcı Türkiye devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim veya en az 2 doktor imzalı) sunmak zorundadır. Sigorta Şirketi, kronik rahatsızlıkları (daha önceden teşhisi konulabilen tansiyon, şeker, astım vb. gibi durumlar) karşılamaz.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın2 Gün
İstanbul
BY10

4.200TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
1 Gece Otel Konaklama
Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Çevre Gezileri
Seyahat Sigortası
1 Sabah kahvaltısı
Rehberlik Hizmetleri
HARİÇ OLANLAR:
Tüm Öğlen Yemekleri
Yol güzergahında alınan yemekler
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze Ören Yeri Girişleri
1 Akşam yemeği